in

Bangladeş’te Gezilecek Yerler

Bangladeş, unutulmayacak deneyimler sunan ancak turistik olarak çok popüler olmayan bir ülkedir. Başkenti Dakka, dünyanın en yoğun nüfuslu şehirlerinden biridir.

Sit Alanları

Bangladeş’in doğal güzelliği Başkent Dakka’nın koşuşturmasından uzakta keşfedilebilir. Ülkede turistlerin ilgisini çekebilecek birçok yer vardır.

Örneğin Moynamoti, Paharpur (Shompur Bihar), Mohasthangor, Kantajir Mondir, Ramshagor, Shatgombuj Camii, Khanjahan Ali’nin Tapınağı ve Shriti Shoudho bunlardan bazılarıdır.

Bu sit alanları Budist, Hindu, Müslüman dönemleri gibi ülke tarihinin çeşitli dönemlerini yansıtan mimari tarzlarda eserleri barındırır.

Doğal Güzellikler

Bangladeş dünyanın en uzun kesintisiz plajına ve en büyük mangrov ormanına sahiptir: “Güzel ormanlar” anlamına gelen “Sundarbans”, adını içindeki “Sundari”(güzel) ağaçlarından almıştır.

Rangamati, Khagrachori ve Bandarban’ın tepe yolları dağ yürüyüşü için uygundur. Rangamati tepelerinin arasında Kaptai Gölü bulunur. Burası romantik bir kaçamak için idealdir.

Kasabalar Bangladeş’in gerçek kırsal hayatını görebileceğiniz yerlerdir. Neredeyse her zaman akan nehirleri, sarı hardal ve yeşil çeltik alanları vardır.

Bangladeş’in diğer doğa harikaları arasında Ganj Nehri, Madhabkunda, Jaflong, Sreemangal’in çay bahçeleri ve Moulovibazar yer almaktadır.

Bodrum Nasıl Bir Yerdir?

Brunei Nasıl Bir Ülkedir?