in

Şangay’da Görülmesi Gereken Yerler

Yuyuan Bahçeleri

Yuyuan Bahçeleri

Eski Çin’de olduğunuzu hissettirmek için klasik Çin mimarisi ile bezenmiştir. Bahçenin dışındaki çok sayıda satıcı sizi biraz hüsrana uğratabilir. Bu yüzden buraya “sakinlik” arayışıyla gelmeyin.


Klasik Mimari

Klasik Mimari

1920’lerin Şanghay’ı için, “French Concession”(Fransız İmtiyazı) veya “Bund”ın eski görkemli binalarına gidebilirsiniz.


Modern Mimari

Modern Mimari

Asya’nın ve dünyanın en uzun ve en ilham verici yapılarından bazıları Pudong’un Lujiazui Bölgesinde, Huangpu Nehri kıyısı boyunca bulunabilir. Oriental Pearl Tower, görmeniz gereken hatırı sayılır binalardandır.

Bir diğer önemli bina da 88 katlı bir dev olan Jin Mao Tower’dır. Bir başkası ise Asya ve dünyanın üçüncü en büyük binası olan Şanghay Dünya Ticaret Merkezi’dir.


Zhu jia jiao Su Şehri

Zhu jia jiao Su Şehri

Pitoresk Zhu Jia Jiao, Cao Gang Nehrini kapsayan beş kemer köprüye sahip 400 yılı aşkındır ayakta olan klasik bir su kasabasıdır.

Uzun süre, nehirlere yapılan suni kanallardan mal nakliyesinin sağlanmasında önemli bir yere sahip oldu. Ayrıca yerel ticaret için de önemli bir kasabaydı.

Şehirden 40 dakikalık bir araba yolculuğu ile Zhujiajiao Antik Su Şehri’ne ulaşabilirsiniz. Ana caddesi antika dükkân ve yerel yiyecekler servis eden restoranlarla doludur.

Köprülerde ve dolambaçlı yollarda yürüyebilir ya da bu güzel korunmuş su şehrinin konutlarını görmek için bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Zhu Jia Jiao ayrıca kasabaya tarihsel önem ve cazibe katan iki inanılmaz tapınağa da ev sahipliği yapmaktadır.

Barselona’da Araba Kiralamak İsteyenler Dikkat!

Buenos Aires’i Gezerken Bilmeniz Gerekenler