in

Bangkok Nasıl Bir Şehirdir?

Bangkok, Tayland’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Tayland’ın merkezinde bulunan Chao Phraya Nehri deltasında 1,568.7 kilometrekare yer kaplamaktadır.

Sekiz milyonun üzerinde nüfusu vardır. Bu da ülke nüfusunun yüzde 12.6’sını oluşturmaktadır. Bangkok, Doğu ve Batı geleneğinin birbiriyle buluştuğu ve entelektüelliğin geliştiği bir yerdir.

Bangkok Metropolitan Bölgesi

Bangkok Metropolitan Bölgesi ve çevresinde yaşayan 14 milyondan fazla nüfus, Bangkok’u son derece önemli bir şehir haline getirmektedir.

Bangkok’a gitmek için 50 ilçeyi ve altı bölgeyi kapsayan mega kent Orient’in kalbine gitmek gerekmektedir.

Dusit, Tayland’ın politika merkezidir. Şaşaalı mimariye ve bahçelere ev sahipliği yapmaktadır.  Bangkok’un sade ‘Tarihi Şehri’ Rattanakosin, Kraliyet Sarayı, uzanan Buda heykeline ev sahipliği yapan Wat Pho tapınağı buradadır. Sanam Luang Parkı da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir

Alışveriş, Yemek ve Eğlence

Gösterişli Siam Meydanı dizi dizi mağazalarıyla, alışveriş merkezleriyle ve butikleriyle şehrin ticari merkezidir. Çok kültürlü Yaowarat ve Pahurat ise Çin mutfağı ve coşkulu Hint pazarlarıyla turistlerin ilgi odağı durumundadır.

Khaosan Caddesi kaldırım üstündeki standlarıyla, küçük dükkanlarıyla ve acayip gece kulüpleriyle bütçesi kısıtlı ve eğlenceyi seven seyahatçileri eğlendirir. Sukhumvit Caddesi de kaliteli restoranlarıyla, barlarıyla ve gece kulüpleriyle sınırsız eğlence sunmaktadır

London City Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

0

Liverpool’da Görülmesi Gereken 10 Yer