in

Bangkok’ta Hangi Müzelere Gidilebilir?

Ulusal Sanat Galerisi

Ulusal Sanat Galerisi

Eski Royal Thai Mint yani Maliye Bakanlığı’nın binasına yerleşmiştir. Müze, içerisinde hem çağdaş hem de geleneksel sanat eserlerini ve heykellerini barındırır.

Kral’ın gençlik yıllarında yaptığı yağlı boya çalışmaları da yine bu müzede sergilenmektedir.


Bangkok Ulusal Müzesi

Bangkok Ulusal Müzesi

Bangkok Ulusal Müzesi; Wang Na’da, yani ikinci kralın eski sarayında bulunur.

Rama I’nın kardeşi için inşa edilen sarayla aynı zamanlarda inşa edilmiştir. Müzeyi ziyaret edecekler, kraliyet odalarından birkaç tanesi görebilme şansına sahip olabilirler.


Suan Pakkad Sarayı

Suan Pakkad Sarayı

Tai mimarisiyle tasarlanmış evlerden oluşmuştur. Burası, zamanında ülkenin en meşhur sanat koleksiyonerlerinden biri olan Prens Chumbhot of Nagara Svarga’nın eviydi.

Asya’ya özgü sanat eserleri ve antikalar, Ban Chiang medeniyetinden kalma eşyalar ve çok ender bulunan denizkabukları, sarayda bulunan koleksiyonlardan bazılarıdır.

Khon (maskelı Tay dansı) Müzesi ve Geleneksel Tai Müzik Müzesi de bu sarayın içinde bulunmaktadır.


Vimanmek Konağı Müzesi

Vimanmek Konağı Müzesi

Vimanmek Konağı Müzesi dünyanın en büyük altın ve tik ağacı karışımı binasıdır. Koh Chang adasında Kral Rama V tarafından inşa edilen bu konak, 19. yüzyılda Ratchawithi Yolu üzerindeki Dusit Sarayı yakınına yapılmıştır.

3 katlı bu muhteşem konakta 81 oda, büyük salonlar ve bekleme odaları bulunur. Kraliyet ailesince desteklenen sanatçılarının eserleri de burada sergilenmektedir. Bu eserler, “Kraliyetin Sanatları” adlı sergi içerisine yerleştirilmişler.


Siriraj Tıp Müzesi

Siriraj Tıp Müzesi

Sırıraj Tıp Müzesi, Chao Praya’nın batı yakasında bulunan Siriraj Hastanesi’nin içinde bulunur.

Genel tıp malzemeleri, ilaçlar, adli tıp eşyaları, ve tıp mesleğinin ülkedeki durumu üzerine bilgilere bu müzede ulaşabilirsiniz.

Turistlerin gözden kaçırabildiği bir mekan olmasına rağmen, tıp alanına ilgi duyanlar için çok verimli bir kaynak olacaktır.

0

Sevilla’da Nereler Görülebilir?

0

Cordoba’da Neler Yapılabilir?