in

Avusturya’nın Görülmesi Gereken Güzellikleri

Yazları ve kışları oldukça fazla sayıda turist Avusturya’nın güzel dağlık manzarasının cazibesine kapılır.

Yüzde 62’si 500 metreden fazla rakımda olan bu ülkede karla kaplı zirveleri ve yemyeşil vadileri gözden kaçırmak mümkün değildir.

Gittiğiniz mevsime göre, yeşil dağlar, çayırlar ya da ufku kaplayan bembeyaz manzaralar göreceksiniz. Ancak her iki tecrübe de sizi hayalkırıklığına uğratmayacak.

High Mountain National Park

En önemli noktalardan biri  3476 metrelik dar vadiler ve dik yamaçlarla dolu olan Zimmertal Alps’deki High Mountain National Park’dır.

National Park Thayatal, güzel vadi manzaralarıyla birçok yıpranmış kale manzarasını birleştirir.

Ülkenin en yüksek zirvesi Carinthia ve Doğu Tyrol sınırında bulunan Grossglockner zirvesidir. İyi bir manzara için Grossglockner High Alpine Road’daki şahane panaromik görüntü şiddetle tavsiye edilir.

Büyüleyici Vadi Manzaraları

Dağların eteklerinde sevimli Villgratenal gibi birçok vadi bulabilirsiniz. Danube Nehri bazı muhteşem vadi manzaraları yaratmıştır ve artık o bölgelerde üzüm bağları vardır.

Aşağı Avusturya’da bulunan Wachau ve Dunkelsteinerwald da iyi korunmuş örneklerdir.

Resmi tamamlamak adına vadi manzaraları ve tepeler sayısız, güzel köy ile bezenmiştir.

Güzel ve huzur dolu kırsalın yanında Avusturya’nın bambaşka bir yüzü daha vardır. Avrupa’nın eski büyük güçlerinden biri olarak Avusturya, oldukça etkileyici bir mimariye ve çok sayıda tarihi yapıya sahiptir.

Mimari Güzellikler

Bir zamanlar Kutsal Roma İmparatorluğu’nun merkezi olması sebebiyle Avusturya, çok sayıda saray, katedral, manastır ve kilise de barındırır.

Ülkenin başkenti ve en popüler noktası olan Viyana, Orta Çağ ve Barok yapıyla donanmıştır. 1441 odalı Schönbrunn Sarayı burada bulunmaktadır.

Dünyanın En Eski Hayvanat Bahçesini Gezin

Hayvanat bahçesi Tiergarten Schönbrunn, dünyadaki en eski hayvanat bahçesidir. 12. yüzyıldan kalma St. Stephen Katedrali  en önemli dini merkezlerden biridir.

Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg, Alp Dağları ile çevrili olmanın yanı sıra, tarihi bir merkezdir. Aynısı, Tyrol’un merkezinde olan Innsbruck için de geçerlidir.

Mariazell’deki Mariazel Basilikası ülkede en çok ilgi çeken noktalardan biri olmasının yanı sıra önemli bir hac merkezidir.

Andora Nasıl Bir Ülkedir?

Helsinki’de Alışveriş Yapacaklar İçin Tüyolar