in

Schwechat Havalimanı’ndan Viyana’ya Nasıl Gidebilirim?

Viyana’nın uluslararası havalimanı Schwechat, adını şehir merkezinin 15 km güneydoğusunda yer alan küçük bir kasabadan alır.

Demiryolu ve karayolu ile şehir merkezine yarım saat uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine birden fazla şekilde gidilebilir.

Tren

Havalimanından şehir merkezine gitmenin en iyi yollarından biri CAT’i kullanmaktır. CAT, City Airport Train yani Şehir Havalimanı Trenidir. Her yarım saatte bir, sabah 5.38 ile akşam 11.38 arasında hareket eder.

CAT biletlerini online olarak 9 Euro’ya rezerve edebilirsiniz. Havalimanında gidiş ve dönüş olarak her bir bilet 10 Euro’dur.

Araba

Eğer havalimanından Viyana’ya arabayla gidiyorsanız A4 otoyolunu kullanmanız gerekir. Yolculuk süresi yaklaşık 20 dakikadır. Havalimanında geniş bir otopark alanı bulunur. Engellilere ayrılmış özel park alanı da vardır.

Havalimanında araba kiralamak da mümkündür. Araba kiralama şirketlerinin çoğunun ofisini havalimanı içinde kolayca bulabilirsiniz.

Otobüs ve S7-Bahn

Şehirde daha ucuza seyahat etme yollarından biri de banliyö demiryolu olan S7-Bahn’ı kullanmaktır. Havalimanından Wien Mitte’ye giden S7-Bahn sadece 3.60 Euro’dur. Yolculuk 25 dakika sürmektedir.

Vienna Airportlines olarak da bilinen Postbus ile seyahat yarım saat sürer. Otobüs bileti ise 6 Euro’dur.

Gjirokastër Nasıl Bir Şehirdir?

Dublin Tramvayla Gezilebilir mi?