in

Charles de Gaulle Havaalanı’ndan Şehre Ulaşım Yolları

Charles de Gaulle Havaalanı’nda toplu taşımaya ek olarak Air France’in servisleri de vardır.

Charles de Gaulle ve Paris arası (17€), Orly Havalimanı ve Paris arası (12€) ve her iki havalimanı arası (20€) servis bulunmaktadır. Gençlere, gruplara ve online rezervasyonlara indirim uygulanmaktadır.

Zamanınızı İyi Planlayın

Eğer aktarmalı bir Air France uçuşunuz varsa ve bir havaalanından diğerine gitmeniz gerekiyorsa dikkat edin. İnişten sonra bavulunuzu almanız, Air France servisine veya bir taksiye binip diğer havaalanında tekrar check-in yapmanız gerekir.

Bütün bu işlemler özellikle trafik yoğunsa iki saati bulabilir. Ayrıca uçaktan inip terminale otobüs ile gelirken de zaman kaybı yaşanabilir.

Uçuşlarınız arasında yeterli zaman olduğundan emin olun. Check-in gişelerinin uçuştan 30 dakika önce kapandığını unutmayın. Uluslararası uçuşlar için bu zaman uzayabilir.

Alternatif Ulaşım Yöntemleri

Eğer RER B’yi kullanarak erken bir uçuşa gidiyorsanız yanınıza yeterli miktarda bozuk para almanız önerilir. Çünkü gişenin kapalı olduğu erken saatlerde sadece bozuk para ile çalışan makinalardan bilet alabilirsiniz.

Eğer CDG havaalanına indiyseniz şehir merkezine gitmek için Noctilien otobüsüne binmeniz gerekir. Otobüs her terminalde durur. Terminal 2F’de gidiş tarafında ikinci kattadır. Unutmadan, otobüs 00:30’dan sonra her 30 dakikada bir kalkar. Binmeniz gereken otobüsler N121 ve N120’dir.

Bangladeş Nasıl Bir Ülkedir?

Barselona’da Araba Kiralamak İsteyenler Dikkat!