in

Barselona’da Araba Kiralamak İsteyenler Dikkat!

Baselona’da şehir dışındaki bölgelerde daha çok vakit geçirecekseniz araba kiralamak mantıklı olabilir.

Tam tersine şehir içinde daha çok vakit geçirecekseniz, araba yerine mobilet kiralamayı veya toplu taşıma kullanmayı tercih edin.

Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerde park yerleri oldukça pahalıdır. Park ücretlerinin saati 3 Euro, günlüğü 20-26 Euro arasında değişir.

Halka açık park yerlerinde çeşitli sınıflandırmalar ve her sınıf için karışık kurallar olduğundan uygun yer bulmak zor olabilir.

Barcelona’nın trafik sıkışıklığı, dar sokaklar ve karışık bir yol sistemi gibi problemleri vardır. Bu yüzden, turistseniz ve büyük şehirlerde şoförlük deneyiminiz yoksa Barselona’da araba kullanmanız önerilmez. Bu yüzden ulaşım konusunda ilk tercihiniz toplu taşıma olmalıdır.

Trafiğe Dair İpuçları

Yola çıkmadan önce rotanızı belirlemek için detaylı bir harita almayı unutmayın. Orta düzeyde bir turist haritasıyla yol bulmaya çalışmak yeterli olmayabilir. Barselona’da birçok cadde tek yöndür. Sola dönüşler sağa dönüşlere göre daha azdır ve genellikle tahmin edilemez.

Örneğin Gran via de Les Corts Catalanes teknik olarak iki yönlüdür. Ancak yönlerden birinde fazla trafik yoktur, diğeri ise o kadar yoğundur ki siz ilerleyene kadar trafik lambası tekrar kırmızıya dönebilir.

Eğer araba kiralamak zorundaysanız Sixt, Hertz, Europecar gibi kaliteli hizmet alabileceğiniz kiralama şirketleri ile çalışmanız tavsiye edilir. Turistlere önerilen bazı ücretsiz park yerleri de şunlardır:

  • Moll de Sant Bertran civarları (Maritim Müzesi’nin güneybatısı). B -10’da giderken WTC’ye çıkın, kavşaktan tam dönüş yapın, depolara doğru gidin ve çalışanların arabalarının yanına park edin.
  • Guell Park yakınındaki yerler.
  • Plaça Espanya’daki Font Màgica yakınları.

Charles de Gaulle Havaalanı’ndan Şehre Ulaşım Yolları

0

Şangay’da Görülmesi Gereken Yerler