in

Cordoba’yı Ziyaret Edecekler İçin Faydalı Bilgiler

Cordoba 350,000 kişilik nüfusuyla orta büyüklükte bir şehirdir. Cordoba ili Andalucia’nın merkezinde yer alır.

Dünya Mirası Sit Alanı

Avrupa’da büyük bir kültürel referans noktası olan bu antik şehir Dünya Mirası Sit Alanı ilan edilmiştir.

Tarih boyunca oraya yerleşmiş olan çeşitli kültürlerin izini taşır.

Dünyada çok az yer Roma eyaletinin, Arap Devleti ve Halifeliğin başkenti olmakla övünebilir. Şehir Seneca, Averroes ve Maimonides gibi kişiliklerin doğumunu görmüştür.

Kültür ve Sanat

Corboda sanat, kültür, boş zaman aktivitesi bakımından çok fazla seçenek sunar. Burada yıl boyunda düzenlenen sayısız kültürel etkinlik vardır.

Flâmenko festivalleri, konserler, baleler bunlardan bazılarıdır. Bu etkinlikler canlı bir gece hayatıyla tamamlanır.

Nereye Gidilir?

Cordoba’da ilgi çeken her şey yürüyüş mesafesindedir. Turist ofislerinden elde edilecek bir haritayla tipik bir turist istediği gibi gezebilir.

Bu alanın en çok görülmesi gereken yeri Mezquita’yı çevreleyen Eski Şehir’dir. Eski Şehir, güneyden Guadalquivir Nehri ile sınırlanan orta çağ stilinde sokaklarla doludur.

Bu alan kuzeyden Plaza de Ias Tendillas’ı ve güneyden ağaçlarla sıralı yolları olan Paseo de la Victoria’yı çevreler. Burası, yiyecek ve hediyelik eşye alacak yerlerle doludur. Ayrıca çok sayıda konaklama seçeneği de sunar.

Alternatif Rotalar

Birçok ziyaretçi bazı alanları daha turistik bulabilir. Mezquita’nın batısındaki ve kuzeyindeki Yahudi Mahalleleri buna örnektir.

Mezquita’nın arkasında kalan Roma Köprüsü Guadalquivir Nehri üzerinden tam karşı taraftaki eski geçitte yer alan müzeye gider.

Las Vegas’a Gitmek İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

Cezayir Nasıl Bir Ülkedir?