in

Valensiya’da Bisiklet Kiralamak

Oldukça düz bir coğrafyaya sahip olduğundan Valencia’yı keşfetmek için bisiklet kiralamak makul bir yöntemdir.

Nereden Bisiklet Kiralanabilir?

2010’dan beri 250’den fazla bisiklet kiralama noktası açılmıştır. Bu hizmetin adı Valenbisi’dir. 14€ karşılığında 7 günlük sınırsız kullanım için bisiklet kiralamak mümkündür.

Gecikmelerde ilk yarım saat ücretsizdir, sonraki her yarım saat için 1€ ödenir. Biletler herhangi bir istasyonun herhangi bir terminalinden temin edilebilir.

Eğer iki haftadan daha uzun süre kalınacaksa 25€ karşılığında 365 gün geçerli bilet satın alınabilir. Bilet satın almak için kredi kartı, metro kartı ve internet gereklidir. Biletler Valencia’daki adreslere postalanabilir fakat bu yaklaşık 20 gün sürer.

Normal metro bileti ile online olarak Velenbisi başvurusu yapılabilir. Gerekli olan tek şey kimlik ve biletin üzerindeki numaradır. Bu şekilde bir yıl boyunca araç beklemeden gezebilmek mümkün olur.

Bisikletle Şehir Turu

Akşam bisiklete binecekseniz, parlak renkli giysiler giymeli ve bisikletinizde ışık kullanmalısınız. Ayrıca kask takmanız da tavsiye edilir. Valensiya’da yaya yolunda bisiklet sürmek yasaktır. Bisikletler için ayrılan az sayıdaki yolları kullanmalısınız.

Eğer yoğun trafikle baş etmeye alışık değilseniz Valensiya’da bisiklet sürmek pek iyi bir fikir değildir. Otomobil sürücüleri, bisiklet  sürücülerine karşı toleranslı değillerdir.

Valencia’nın kültürü ve tarihi ile ilgili daha fazla şey öğrenmek isteyenler için bisiklet turu yapmak iyi bir seçenektir. Bazı bisiklet turu şirketlerinin Valencia hakkında her şeyi bilen bir rehber eşliğinde, tur hizmetleri vardır. Baja Bikes ve Bravo Bike gibi şirketler oldukça eğlenceli tur hizmetleri sağlarlar.

Dublin Tramvayla Gezilebilir mi?

Bangkok’un Nasıl Bir İklimi Vardır?