in

Milano’da Ziyaret Edilmesi Gereken Kiliseler

İtalya’nın en eski ve görkemli kiliseleri Milano’da bulunur. Bunlar Roma’dakilerden eskidir çünkü Milano, Roma İmparatorluğu’nun kuzeydeki eski başkentiydi.

Duomo

Beyaz mermerden yapılan geç dönem Gotik kilisesidir. Ünlü dış cephesinde bulunan yüzlerce çan kulesi ve binlerce heykel ile Milano’daki en önemli katedraldir.

Çatıya tırmanıp Gotik kulelerin arasından muhteşem manzaranın tadını çıkarın. €2 karşılığında katedralin içinde fotoğraf çekebilmek mümkündür.

Saint Mary of Graces

Leonardo Da Vinci’nin “Son Akşam Yemeği” adlı eserini barındırır. Bu fresk muhtemelen Leonardo Da Vinci’nin sanatsal anlamda en etkileyici eseri ve hatta şaheseridir.

Ziyaret etmeden birkaç ay önce rezervasyon yapmak gerekir.

Saint Ambrose

İkinci Dünya Savaşı sırasında müttefikler tarafından bombalanan güzel ve devasa bir kilisedir. Her şeye rağmen bazı Bizans mozaikleri günümüze kadar iyi şekilde korunmuştur.

Ciel d’oro şapelindeki San Vittore’nin IV. yüzyıl mozaikleri oldukça önemlidir. Metro ile ulaşılabilir.

Saint Maurice

Muazzam fresklerle dolu bir Rönesans dönemi kilisesidir. Resimlerin çoğu Bernardino Luini’ye aittir. Milano’nun Sixtine Şapel’idir.

Corso Magenta MM2-MM1 Cadorna İstasyonu’nda bulunan Arkeoloji Müzesi’nin yanında yer alır.

Saint Lorenzo

Güzel avlusu, Roma döneminden kalan sütunları ve imparator Konstantin heykelleriyle ünlü bir 4. yüzyıl bazilikasıdır. Bu yapı Roma döneminden kalma bir imparatorluk sarayı üzerine inşa edilmiştir.

Dünyadaki en eski kiliselerden biridir. Saint Aquilinus şapeli mutlaka görülmelidir. Kiliseye tramvayla veya Missori metro istasyonundan kalkan trenlerle ulaşılabilir.

Bangkok’un Nasıl Bir İklimi Vardır?

Brasilia Nasıl Bir Şehirdir?