in

Belek’te Neler Yapabilirim?

Belek antik şehirler Perge ve Aspendos’a oldukça yakındır.

1980’lerde özellikle golf ve lüks tutkunlarını çekebilme amacıyla özel olarak tasarlanmış bir tatil beldesidir.

İnsanlar buraya lüks içinde rahatlamaya ve oyun oynamaya gelmektedir.

İç taraflarda ve Kadriye Köyü civarında hesaplı sayılabilecek daireler ve küçük oteller bulunur. Ancak beldenin çoğunluğu 4 ve 5 yıldızlı lüks otellerle kaplıdır. Otellerin büyük bir kısmında geçerli olan “her şey dahil” uygulaması, beldenin gelişmesine katkı sağlamıştır.

Plaj

Belek plajı, Türk sahillerinin en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir. Hiç bozulmamış güzel beyaz kumların palmiye ağaçları tarafından gölgelendiği plaj, dupduru turkuvaz renkli sulara doğru uzanır. Çocuklar için mükemmel oyun alanları bulunmaktadır.

Ayrıca Caretta Caretta ve yeşil kaplumbağaların sıkça yuvaladıkları bir alan olduğundan, yuvalama bölgelerinin zarar görmemesi için güvenlik önlemleri epey sıkıdır. Plaj her ne kadar halka açık olsa da kumların arkasında sıralanan oteller tarafından özel olarak çevrelenmiştir.

Genellikle kapatılan plajlar, ziyaretçilerine su bisikletinden sandal gezisine ve parasailing’e kadar çeşitli su sporları aktiviteleri sunmaktadır.

Golf, Tenis ve Su Sporları

Belek, golf üzerine kurulmuş bir beldedir. Var olan 10 adet şampiyona seviyesindeki golf parkuruna, önümüzdeki yıllarda eklenmek üzere 10 tanesi daha projelendirilmiştir. Bu da dünya çapında golfseverleri Belek’e çekmektedir.

Bu seçkin tatil beldesi birinci sınıf bir tenis okulunun yanında, dünya standartlarındaki futbol tesislerinde kamp yapmak için Avrupa’nın en ünlü futbol takımlarının da ilgisini çekmektedir.

Bu geniş yeşillik alan ilginç bir şekilde kuş ve vahşi çiçek yetiştirme merkezi haline gelmiştir. Otellerin çoğu çok çeşitli spor ve spa faaliyetleri sunmaktadır. Zira otellerin dışında ilgi çekici hemen hemen hiçbir şey bulunmamaktadır.

Alternatif Aktiviteler

Otantik dükkanların ve iştah kabartıcı restoranların bulunduğu Kaleiçi’ne mutlaka bir gün ayırın. Belek’e gitmişken Antalya Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın.

Burada muhteşem Greko-Romen şehirleri olan Perge ve günümüze son derece iyi korunarak gelmiş amfitiyatrosuyla Aspendos şehirlerinden çıkarılan kalıntıları inceleme fırsatını bulabilirsiniz. Her iki antik şehir de Belek’e oldukça yakındır.

Dubai Nasıl Bir Yerdir?

Turistler Dikkat: Roma’da Hırsızlık Yöntemleri