in

Arjantin Hakkında Genel Bilgiler

Arjantin, Güney Amerika’nın güney kısmındaki büyük, uzunca bir ülkedir. Kuzeyinde Paraguay, Bolivya ve Brezilya, kuzeydoğusunda Uruguay ve batısında Şili bulunur. Doğu Arjantin’in Güney Atlantik okyanusuna uzun bir kıyısı vardır.

Coğrafi konumu dolayısıyla Arjantin çok farklı iklim özelliklerine sahiptir. Yanınıza çeşit çeşit kıyafet alın ve kat kat giyinin. Mevsimlerin kuzey yarımküre ile ters olduğunu unutmayın!

Değişken İklim Şartları

Arjantin’de iklim şehirden şehre değişir. Buenos Aires ve Pampa ılıman bir iklime sahiptir. Kışları soğuk, yazları ise sıcak ve nemli geçer. 50°C sıcaklığı görebilen Cuyo çölü, yazın aşırı derecede sıcak ve kuru iken, kışın makul derecede soğuk ve kurudur.

Bahar ve güz dönemlerinde hava hızlı değişiklikler gösterebilir. Birkaç aşırı sıcak günü takiben birkaç soğuk günden sonra tekrar çok sıcak bir hava hissedilebilir.

And dağları yüksekliğe göre de değişerek, yazın serin kışın ise çok soğuktur. Patagonya yazları serin ve kışları soğuktur. Burada gün içi yaşanan aşırı sıcaklık değişimlerine de sıkça rastlanır.

Buenos Aires’teki Popüler Gece Kulüpleri Hangileridir?

Bangladeş Nasıl Bir Ülkedir?