in

Buenos Aires’te Neler Yapılabilir?

Futbol Maçlarını İzleyin

Futbol Maçlarını İzleyin

Arjantin’in futboldaki ünü dünyaya yayılmıştır. Futbol ülkenin tümünü etkisi altına aldığı gibi Buenos Aires’te de çok yaygındır. Başkent, dünya çapında iki futbol takımı olan Boca Juniors ve River Plate’e ev sahipliği yapmaktadır.

Bu iki efsanevi takım arasında oynanan maçlara “Super Clasico” adı verilir. Bu maçlar şehirdeki açık ara en popüler etkinliktir ve dünya çapındaki en sıkı rekabet olarak değerlendirilir. Bu yüzden, bu maçlara bilet almak istiyorsanız erken davranmalısınız.


Arjantin Tangosu Yapmayı Deneyin

Arjantin Tangosu Yapmayı Deneyin

Arjantin’in milli dansı olan tangoyu denemeden hiçbir Arjantin seyahati tamamlanmış sayılmaz. Etnik Tango gösterilerinin iyi örneklerini görmek için Confiteria Idéal Suipacha 384’e gidebilirsiniz.

Ancak tangonun en iyi örnekleri, La Boca ve Calle Florida’da değil Milongas’ta seyredilir. Milonga kelimesi hem tangonun icra edildiği bir yer, hem de spesifik bir Tango çeşidi anlamına gelir.


Gaucho Partilerine Katılın

Gaucho Partilerine Katılın

Gerçek bir gaucho’nun ne olduğunu anlamak için mutlaka bir gecenizi ayırmalısınız. Ata binebilir, geleneksel gaucho yemeklerinden yiyebilir, yerel gaucho şaraplarından tadabilir ve tıpkı onların zamanında yaptıkları gibi dans edebilirsiniz.

Bu, şehirden bir günlüğüne olsa da ayrılmak ve Arjantin kültürünün başka taraflarını görmek isteyenler için çok iyi bir fırsattır. Kovboy olmak isteyen herkes için idealdir.


Yemek Turlarını Deneyimleyin

Yemek Turlarını Deneyimleyin

Buenos Aires Parrilla Turları, haftada birkaç kez düzenlenen ve değişik mahallelere yürüyerek yapılan turlardır.

Bu turlar esnasında katılımcılar, 4 restoran, 3 parrilla ve bir yerel dondurmacıyı ziyaret ederek geleneksel yemeklerden tadarlar.

Yemekleri yerken bir taraftan da Arjantin mutfağının tarihi ve kültürü hakkında da bilgi edinirler. Duraklar rehber kitaplarda yer alan mekanlardan değil, tamamen yerel, sokak aralarında bulunan daha mütevazı yerlerden seçilmektedir.


Helikopterle Şehri Keşfedin

Helikopterle Şehri Keşfedin

Buenos Aires şehri ve banliyöleri, bisikletle, yürüyerek ya da araçla kolayca gezilemeyecek kadar geniş bir alana yayılmaktadır. İşte tam da bu yüzden helikopter turları düzenlenmektedir. Böylece Buenos Aires’I eşsiz bir bakış açısıyla keşfedebilirsiniz.

Puerto Madero gökdelenlerinin silüetini izleyebilir, taksiler ve colectivo adı verilen otobüslerle dolu ve karelere bölünmüş şehrin betonarme sokaklarını tepeden inceleyebilirsniz.

Buenos Aires’i Gezerken Bilmeniz Gerekenler

Manchester’de Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Yer