in

Brezilya’nın Önemli Şehirleri ve Özellikleri

Brezilya Güney Amerika’nın en büyük ve dünyanın da 5. büyük ülkesidir. Futbol geleneği ve Rio de Janeiro, Salvador, Recife ve Olinda’daki yıllık karnavalları ile ünlüdür.

São Paulo’nun hareketli yaşantısı ve Bahia ile Pernambuco’nun sonsuz kültürel enerjisiyle Brezilya, büyük zıtlıkların ülkesidir.

Amazon yağmur ormanları ve Iguaçu Şelaleri gibi dünya çapındaki simgeler Brezilya’da mutlaka görülmesi gerekenler arasında yer alır.

Sömürge döneminden kalma güzel kasabalardan, yoğun metropollere Brezilya görülecek birçok şehre sahiptir.

Brasilia

Brezilya’nın başkenidir. Sepet şeklinde bir katedral, güzel Arches Palace ve diğerlerinin dahil olduğu görmeye değer binalarla doludur.

Manaus

Amazon’un kalbinde konuşlanan bu şehir, Amazonas Eyaleti’nin başkenti ve eyaletin en büyük şehridir. Manaus’ta Negro nehri ve Solimões’in buluştuğu noktada Amazon Nehri meydana gelir.

Gezip görmek için en iyi yer Amazon yağmur ormanıdır. Burası Anavilhanas ve Jaú Milli Parkı’na açılan bir kapı görevi görür.

Porto Alegre

Arjantin ve São Paulo arasındaki büyük bir şehirdir. Brezilya’nın ünlü Yeşil Kanyonları’na geçiş noktasıdır.

Recife

İlk başta Hollandalı sömürgecilerin yerleştiği, kuzeydoğu bölgesindeki önemli bir şehirdir. Çok sayıda köprüyle birbirine bağlanmış birkaç ada üzerine kurulmuştur. “Brezilya’nın Venedik’i” olarak isimlendirilmiştir.

Tarihi, sanatsal ve folklorik zenginlikleri olan bir yerdir. Ayrıca bu şehir  sıradışı Fernando de Noronha yarımadasına gitmek için de iyi bir aktarma noktasıdır.

Rio De Jenairo

Ziyaretçilerini, Corcovado Tepesi’nin zirvesinde kollarını açmış İsa heykeli ile karşılayan dünyaca ünlü bir şehirdir.

Salvador

Brezilya’nın ilk başkentidir. Ayrıca yerli, Afrika ve Avrupa kültürlerinin eşsiz bir karışımıdır. Karnaval eğlencesi meşhur olup, Afrika kültürü ve dininin etkisi gözle görülür durumdadır.

Sao Paulo

Brezilya’nın en büyük, en zengin, İtalyan, Kore, Japon, Alman, Rus, Karayip, Yunan ve Araplar’ı içeren birkaç etnisitenin güçlü etkilerini bulabileceğiniz en kozmopolit şehridir.

Rio de Janeiro’da Gece Hayatı Nasıldır?

São Paulo’da Toplu Taşımayla Ulaşım