in

Rio de Janeiro’da Gece Hayatı Nasıldır?

Rio, kulüplerde eğlenmeyi sevenler için güzel seçenekler sunar. Rio’da gece hayatı popüler ve yeraltı olmak üzere ikiye bölünmüş durumdadır.

Genellikle Rio’nun çılgın partileri trans müzikle beraber anılır. Trans müzik özellikle toplumun üst sınıfına ait gençler arasında çok popülerdir.

Ama bazı partilerde de elektronik müzik ön plana çıkar. İyi DJ’ler ve canlı performanslar görmek mümkündür.

Hangi Kulüplere Gidilebilir?

Rio’da “çılgın partiler” ve büyük elektronik müzik festivalleri çok popülerdir. Bombar, Baronetti ve Melt gibi gece kulüpleri de pop, dans, house ve trans müzik çalar.

Fakat bunlar müzik için gidilen yerler değildir. Buralar genellikle “patricinhas”(bronz tenli, uzun açık renk saçlı ve spor salonunda geliştirilmiş vücutları olan kızlar) ve özellikle “pitboys”(yüksek ve orta sınıftan, çeşitli dövüş sporu dereceleri olan ve şiddete belli bir eğilimi olan erkekler) ile doludur.

Rio’daki kulüp manzarasındaki en büyük problemlerden biri kavgalardır. Ayrıca bu kulüpler oldukça da pahalıdır. Bir kulübe girmek istiyorsanız R$30 (30 Real) ve R$50 (50 Real) arasında bir parayı gözden çıkarmanız gerekir.

Marina gibi yerlerde yapılan “çılgın” bir partiye ya da elektronik partilere katılacaksanız ödeyeceğiniz ücret R$50 ve R$100 arasında değişebilir.

Alternatif Kulüpler

Daha az seçenek sunsa da yeraltı kulüpleri popüler kulüplerden daha ilginçtirler. Yeraltı kulüplerinin çoğu Zona Sul’da bulunur. Buralarda haftanın her günü farklı partiler olur.

Yeraltı kulüplerindeki kitle çok çeşitlidir. Gotiklerden punkçılara kadar farklı profilleri görmek mümkündür.

Ayrıca buralar popüler olan kulüplerden daha ucuzdur. Biletler R$5 kadar ucuz bir ücretle başlar ve R$25’i geçmez. Fosfobox, Dama de Ferro ve Casa da Matriz iyi alternatifler arasındadır.

Gerçek bir “carioca” (Rio’nun yerlisi) deneyimi için Mariuzinn Copacabana’yı deneyin. Brezilyalı funk ve elektronik müziğine eksantrik bir kalabalık eşlik eder. Müzik son dansçı pes edene kadar devam eder. Bu da sabahın erken saatlerini bulur. Gerçekten unutamayacağınız bir deneyimdir.

Rio de Janeiro Nasıl Bir Şehirdir?

Brezilya’nın Önemli Şehirleri ve Özellikleri