in

Las Vegas’a Gitmek İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

Las Vegas’ta eğlencenin çoğu kapalı alanlardadır. Bu yüzden burası yılın her dönemi tatil için uygundur.

Eğer açık hava aktivitelerinden de geri kalmak istemiyorsanız ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tercih edebilirsiniz.

Tatillerde Çok Kalabalık

Vegas hafta içleri hafta sonundan daha az kalabalık olur. Bayram tatillerinde hem her yer tıklım tıklımdır, hem de otel fiyatları zamlanır.

Bu fiyatlar özellikle büyük kongreler veya etkinlikler sırasında tavan yapar. En sakin dönemler yaz ayları, Noel öncesi ve yılbaşı sonrasıdır.

İklim

Las Vegas’ın iklimi aşırı sıcak değildir. Nem çok azdır. Bu yüzden hava çok sıcak olduğunda bile kuru bir çöl iklimi olduğu için şehir hiçbir zaman dayanılmaz derecede bunaltıcı olmaz.

Ancak çöl havası yıl boyunca sıcak değildir. Özellikle kış aylarında sıcaklıklar -1 dereceye kadar düşebilir. Nadiren de olsa kar yağar. Örneğin 2008-2009 kışında şehrin merkezinde 8 cm kadar kar yağışı görülmüştür.

Hafif esen meltemler zaman zaman saatte 65 km hıza kadar çıkan sert ve soğuk rüzgarlara dönüşebilir.

Yaz Dönemi Çok Kısa

Las Vegas’ta yıl içinde otelin havuzunun tadını çıkaramayacağınız uzun bir zaman dilimi vardır. Yüzmek isteseniz bile bazı oteller havuzlarını Eylül başından Mayıs sonuna kadar kapalı tuttuğu için havuzu kullanamazsınız.

Tatiliniz yazın ortasında değilse yanınıza mutlaka ceket, mont gibi koruyucu kıyafetler alın. Ayrıca, güneş kremi ve şapka kullanmayı da unutmayın. Çünkü hava aşırı sıcak gözükmese bile kolayca yanabilirsiniz.

Tibet Nasıl Bir Yerdir?

Cordoba’yı Ziyaret Edecekler İçin Faydalı Bilgiler